Własny garaż

W dzisiejszych czasach mnóstwo z was marzy o wygodnym garażu, w jakim będziemy mieli sposobność trzymać swoje auto. Inwestycja w garaż, to nie tylko komfort polegająca na tym, że w mroźne poranki nie musimy skrobać szyb, lub odśnieżać leżącego na pojeździe śniegu. Garaż zapewnia całkowicie korzystniejsze możliwości, takie jak:

 • trzymanie auta w garażu zapobiega jego narażaniu na warunki pogodowe, a więc będzie ochraniać przed kaprysami aury i żaden niszczycielski grad nie uszkodzi twojego samochodu.
 • odizolowanie samochodu od promieni słonecznych powoduje, że lakier nie ulega zniszczeniu
  pewne czynności obsługowe w danym garażu możemy zrobić sami.
 • A więc faktycznie oszczędzamy kasę posiadając garaż. Przecież zadbane, garażowane auto sprzedamy drożej niż takie stojące pod chmurką, a więc realnie pozostanie nam większa gotówka w kieszeni. Do tego jeżeli część czynności obsługowych i część drobnych napraw zrobimy samodzielnie, taka nasza kieszeń z gotówką rozszerzy się mocniej. Jednak aby garaż był wygodny trzeba wyposażyć go w okna, w jakich montujemy rolety. Bardzo ułatwiającym życie „wynalazkiem” są też bramy garażowe.

Garaż wbudowany w bryłę domu

To idealne rozwiązanie. Czasami dany garaż możemy wykorzystać jako taras. Jego dach służy za podłogę, a na ścianach domu montujemy markizy i mamy niekosztowny i natychmiast wykonany taras. Warto tak zaplanować domek, by pomieszczenia sąsiadujące z naszym „garażowym” tarasem miały okna wychodzące na taki nasz taras. Oczywiście w tego rodzaju oknach trzeba założyć żaluzje albo lubiane w ostatnim czasie plisy. Wachlarz możliwości jest ogromny i wiele zależy od naszej inwencji twórczej. Oczywiście nie musimy wymyślać wszystkiego od podstaw.

Mamy okazje przecież czerpać inspirację z przygotowanych projektów. Jako wzorzec ma możliwość nam posłużyć jakiś już gotowy garaż. Więc jeżeli ktoś planuje budowę domu, lub dobudowę garażu do już istniejącego domu, warto, żeby pojeździł trochę po różnych miastach i porozglądał się po posesjach. Kto wie, może przejeżdżając przez Szczecin lub Gdańsk, zobaczymy rozwiązanie, jakie nas zainspiruje.

Sprawdzona firma wykonuje:
plisy Szczecin woj. zachodniopomorskie. Lider w produkcji plisów, rolet, żaluzji.

5 Komentarzy

Skip to comment form

  • Swietłana on 26 marca 2019 at 11:35
  • Odpowiedz

  Fascynująca stronka, pozdrawiam!

 1. również wpisze zapisek. Szałowa stronka. Pozdrawiam

 2. Na ogół nie piszę postów, ale ten tekst jest nadzwyczaj fascynujący.

  • Hermenegilda on 22 czerwca 2019 at 00:37
  • Odpowiedz

  Doskonały artykuł, od dawna rozmyślałem, iż to prawda

 3. Super artykuł, od bardzo dawna rozmyślałem, iż to prawda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.